Alex Hall ir Emil Amos iš amerikiečių roko grupės Grails pasiliko po įprastinės gitarų repeticijos ir dviese sukūrė albumą Lilacs and Champagne. Grupę pavadino taip pat kaip ir albumą. Arba albumą kaip ir grupę. Nesvarbu. Šiame darbe jie iškristalizavo daugybę psichodelinės muzikos ir pateikė per trip-hop‘o prizmę.

Niekada nebuvau didelis fanas semplavimo požiūriu. Nebent jis būtų Daft Punk ar The Prodigy lygio. Man apskritai atrodo, kad muzika (kaip ir visa civilizacija) turi judėti į priekį, o ne būti malama ir permalama panaudojant kitokius pipirus ir pridedant žiupsnelį pipirų. Tačiau kartais, pripažįstu, rimti atlikėjai (tie kur rimtai prie meno), sukuria originalius ir vežančius kūrinius, panaudodami muzikinius kisielius, kuriuos traukia iš močiutės apdulkėjusių antresolių.

Įkvėpti Madlib‘o semplavimo, Alex ir Emil pasirinko įvairiausių keistenybių atskleisti savo jausmams: rečiausius hipiškus įrašus, radio triukšmus, TV laidų užsklandas, oldschool‘inio hiphop‘o melodijas ir Janye Mainsfield mirties kronikas.

Sukontempliavus visą albumo turinį ir išvedus vidurkį priėjau išvados, jog tai – geras albumas. Tačiau Lilacs And Champagne gerumas augo kiekvienąkart jį iš naujo perklausius. Šis darbas nėra tiek paprastas, kad galutinė nuomonė pasiektų klausytoją išklausius darbą vieną kartą. Jo sudėtingumas, semplų parinkimo spektras ir jų išvedimas į vientisą, naujai sukurtą kūrinį pakelia albumą į vis aukštesnę poziciją vertinimo skalėje. Tik išgirdus pirmuosius kūrinius prisiminiau FSOL darbą Alice In Ultraland – vaiduokliškų gitarų ir lo-fi ritmo mišinys tapo aliuzija į legendinių britų nuostabų albumą.

Nors Lilacs And Champagne yra naujas tvėrinys (išleistas šių metų sausio 31 dieną Mexican Summer įrašų studijoje), vaizdas (ir garsas) toks, kad klausomės istorinių įrašų, ištrauktų iš kolekcionierių spintos, kurie yra kruopščiai atrinkti pasirinktai siaubo-psycho-neuro-tamsos-mistikos-sarkazmo temai. Manau, jog šis darbas turėtų patikti visiems kinomanams, nes albumas alsuoja kinematografiškumu, keista uždara, bibliotekine erdve ir puikiai derėtų kokio film-noir garso takeliui.

Bangos Šviežia

One reply to “Lilacs and Champagne semplavimo pamokos”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *