Hauschka

Pasirodo, skaičius 88 gali būti susijęs ne tik su Heil Hitler. Suskaičiavę 88 pianino klavišus pasaulio muzikos entuziastai 88 metų dieną švenčia Piano Day. Šiemet ta diena bus kovo 28 ir pirmą kartą Lofte ją švęsime su vokiečių kompozitoriumi Hauschka.

Piano Day tradiciją 2015 metais pradėjo vokiečių kompozitorius Nils Frahm, negalėjęs patikėti, kad niekas iki tol neturėjo tokios minties. Šiais metais Piano Day pačiomis įvairiausiomis formomis žada minėti visas pasaulis. Berlyne su 24 valandų piano-non-stop renginiu, Londone su popiečio arbata ir klasikine muzika koplyčioje, Tokijuje su fotografijos paroda, Vilniuje su vokiečių virtuozu Hauschka ir eksperimentine pianino muzika industrinėje erdvėje.
Laukia modernus eksperimantas su 88 pianino klavišais.

Po Hauschka vardu slepiasi Volker Bertelmann – vokiečių muzikas, kompozitorius ir pianistas. Žodis eksperimentas yra neatsiejamas nuo Hauschka kūrybos. Pasaulis geriausiai jį žino kaip prepared piano technikos meistrą ir kūrėją, kuris garso suvokimui neturi ribų.

Prepared piano – tai technika, kurios metu savotiškai transformuojamas tradicinis klavišinio instrumento skambesys. Tarp pianino stygų kraunami įvairūs daiktai – popierius, vibratoriai, metalines plokšteles ir t.t. – kurių pagalba išgaunami nauji garsai. Hauschka naudodamas šią techniką kuria tai, kuo kartais sunku patikėti. Fortepijonas čia gali skambėti kaip orkestras ir iš tiesų groti techno.

Norint laimėti kvietimus į šį koncertą jums reikia pažymėti (užtaginti) draugą, su kuriuo kartu eisite klausyti Hauschka, komentuojant atitinkamą įrašą Suru.lt fajeboko paskyroje.

Konkurso nugalėtojas paaiškės burtų keliu. Jam atiteks du kvietimai į renginį.
Konkursas vyksta iki penktadienio (kovo 25 dienos) 13 valandos.

Hauschka_by Mareike Foecking

Naujai patirčiai susitikime kovo 28d. dar viename LRT OPUS Gyvai koncerte.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *