IAMX by_Saryn_Christina_01

Tamsaus romantiško roko muzikantas Chrisas Corneris, scenoje pažįstamas IAMX vardu, vasario 29 d. suburs savo naujus ir senus gerbėjus menų fabrike „Loftas“.

Jo muzika lyginama su Placebo, Depeche Mode, Nine Inch Nails kūryba tiek dėl savo skambesio, tiek dėl tekstų. Pastarosios grupės padarė didelę įtaką, kad 2004 m. Chrisas imtųsi solinio projekto IAMX.

Susvetimėjimas, seksas, mirtis, priklausomybė, lyčių skirtumai, visuomenės susikaldymas, religija – čia tik kelios temos, kuriomis savo kūryboje žongliruoja šis talentingas britas.

Alternatyvaus roko scenoje IAMX greitai tapo gerai žinomu atlikėju, o į mases jį išvedė singlas Spit It Out, kurio vaizdo klipas sukosi visame pasaulyje – MTV (kai ji dar buvo ne visa šūdas) ir kituose didžiuosiuose muzikiniuose kanaluose.

Gimtąjį Londoną IAMX paliko po Spit It Out tarptautinės sėkmės ir persikraustė į muzikantų ir meno žmonių iš viso pasaulio tuo metu itin pamėgtą traukos tašką – Berlyną.

„Ten išgyvenau viską. Galiausiai maždaug metus maniau, kad muzika mane skaudina psichologiškai“, – atvirauja IAMX.

Įvairių terapijų dėka IAMX išsigydė depresiją ir nemigą bei suprato, kad ne muzika jį skaudina. Priešingai, muziką dabar jis nori kurti labiau nei bet kada.

Tuo pačiu iš Berlyno jis persikraustė į visuomet saulėtąjį Los Andželą. Pakitusi aplinka suformavo šių dienų IAMX skambesį. Geriausiai tai yra pastebima praėjusių metų pabaigoje išleistame albume Metanoia, kuriuo, pasak kritikų, IAMX pranoko pats save.

„Tai yra pirmas mano albumas, kurį sukūriau be streso – niekas manęs nespaudė ir prodiuseris šįkart nekvėpavo į nugarą“, – apie kritikų gerai įvertintą albumą Metanoia pasakoja IAMX.

Happiness, nors ir buvo sukurtas paskutinis, yra pirmasis albumo singlas.

Šiuo metu yra suplanuotas didžiulis IAMX turas, kuris jau įsibėgėjo ir atlikėjas iš JAV keliasi į Europą. Lietuvoje jis pasirodys LRT Opus Gyvai renginių serijoje Lofte. Taip pat IAMX laukia ir aplinkiniai miestai: Ryga, Talinas, Minskas, Skandinavijos sostinės, Vidurio Europos didieji miestai.

„Tai iš tiesų didelis turas, nors apie jį net negalvojau, kol neturėjau albumo. Tačiau dabar suprantu, kaip labai vėl noriu lipti ant scenos, bendrauti“, – su gerbėjais nekantrauja susitikti IAMX.

Beje, vos paskelbus apie šį koncertą Vilniuje renginio profilyje fajeboke pasipylė daugybė džiugių žinučių – IAMX Lietuvoje turi sparčiai augančią fanų bendruomenę.

Jo koncerto atmosferą papildo vizualizacijos, gyvai grojanti grupė, kurioje yra labai įspūdingų merginų, taip pat kostiumai, intymus apšvietimas, sintezatoriai, gitarų džeržgesys ir švelnus IAMX vokalas kaip visa tai apjungiantis elementas.IAMX by_Saryn_Christina_02

 

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *