Floating_Points_-_Elaenia

Apie Floating Points aka Samuel T Shepherd teko girdėti ir anksčiau. Be to, puikiai susiklausė vienas jo paskutinių kūrybos vaisių – dvigubas singlas Nuits Sonores/Nectarines. Proga šį jauną, bet jau dabar iškilų veikėją prisiminti pasitaikė po ranka patekus žurnalui Crack su FP interviu. Jame jis ne tik papasakojo apie savo PhD, įkvėpimus, bet ir pasidalino mintimis apie debiutinį ilgagrojį keistai heladišku pavadinimu Elaenia.

Floating Points

Kaip čia nepaminėsi, kad be viso to, FL taip pat yra profesionalus pianistas ir vienas leiblo Eglo Records įkūrėjų.

Apie ką mes čia ir kas ta Elaenia?

Elaenia – vos 7 kompozicijos, bet nereiktų apsigauti – viso LP trukmė kaip normalaus albumo – 42 minutės. Taigi kai kurie kūriniai – mini-istorijos, keliasluoksniai ir konceptualūs kąsniai. Šiuolaikinio jazz ir elektronikos, daugiausia house, kokteilis, suplaktas gerai ištreniruota ranka ir pavyzdingai surikiuotas.

Silhouettes triada, apjungta vienu gabalu, intriguojantis įvadas Nespole, kiek netikėtai ramus titulinis Elaenia ir albumą dėjimu užbaigiantis Peroration Six. Vienas tų atvejų, kai apžvalgos tekstas bene privalo būti atvirkščiai proporcingas albumo trukmei. Nes jo sunku atsiklausyti, todėl kiekviena papildoma minutė, paaukota tekstui, verčiau būtų nu/kreipta į muziką. Meistras to tikrai vertas.

Klausyti, jeigu patinka: FaltyDL, Anthony Naples, Space Dimension Controller, MCDE ir panašaus žanro bei kalibro veikėjai.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.