Dešimtajame Devilstone, vyksiančiame liepos 12–15 d. Anykščiuose, pasirodys vos prieš metus debiutinį albumą išleidęs ir tarptautines melomanų simpatijas spėjęs pelnyti trejetas iš Belgijos Brutus. Grupė jau susirinko geriausius prestižinių leidinių įvertinimus ir ant kojų sukėlė solidų intensyvaus garso mylėtojų būrį. O beveik be sustojimo koncertuojančio trejeto varomoji jėga – įvairiapusišku muzikalumu pribloškianti vokalistė-būgnininkė Stefanie Mannaerts.

Nors Brutus koncertuoja jau kelerius metus, tikrąjį savo skambesį grupė pristatė 2017 metų pradžioje, kai susikaupė ir Kanadoje per kelias savaites įrašė debiutinį albumą Burst. Jame įprasmintas unikalus grupės skambesys, kurį priskirti kažkuriam vienam žanrui būtų nusikaltimas sunkinančiomis aplinkybėmis.

Brutus savo muzikoje supliekia beveik viską, kuo didžiuojasi post stiliai – nuo post-hardcore bei pankroko iki post roko. Jų klausantis sunku patikėti, kad šią energijos bombą skraidina vos trys žmonės, iš kurių ryškiausiai spindi būgnininkė-vokalistė Stefanie Mannaerts. Jau ne kartą galėjome įsitikinti, kad muzikos skleidžiamos energijos negalima matuoti atlikėjų ar instrumentų skaičiumi, ir Brutus yra dar vienas šios taisyklės įrodymas.

Praėjus daugiau nei metams po debiutinio albumo pasirodymo, Brutus jau nebegalima vadinti nedrąsiais debiutantais, kuriuos netikėtai užklupo žvaigždžių dalia. Jie puikiai supranta, ką padarė.

„Tai nebėra grupė, kurios potencialas galbūt išsiskleis po kelerių metų. Dėl šio vardo jau dabar nuožmiai kovoja žinomi tarptautiniai festivaliai ir koncertų organizatoriai. Belgai savo bangą pagavo ir šiuo metu yra tarp geidžiamiausių alternatyvos atlikėjų Europoje, todėl mums keturgubai džiugu paskelbti, kad šį išskirtinį belgų projektą gyvai pamatys ir Devilstone lankytojai,“ – intensyvių derybų vaisiais džiaugiasi festivalio kūrybos vadovė Dainora Spiglytė.  

Devilstone drąsiai teigia, kad tai neabejotinai bus TAS pasirodymas, apie kurį publika kalbės ir festivaliui seniausiai pasibaigus.

Afiša Bangos

One reply to “Festivalyje Devilstone – belgiškos alternatyvos proveržis Brutus”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *