Festivalyje „YAGA“ šamanas užkasinės žmones po žeme

2011-07-08      3 KOMENTARAI  

Vaikščiojimas per įkaitusias žarijas, seminarai, juoko, gongų bei afrikietiškų būgnų terapijos, meditacijos, joga, menų dirbtuvės – tai tik maža dalis to, ką yra paruošę festivalio „Yaga“ organizatoriai. Įstabusis festivalis bus įvyks 2011 metų liepos 21 – 25 dienomis.

Vienintelis Baltijos šalyse tarptautinis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis savo programa nustebins net pačius išrankiausius dalyvius. Melomanai galės mėgautis elektronine ir gyvo garso reggae, dub, etno, IDM, ambient, techno bei psy-trance stiliaus muzika. Gyvus pasirodymus atliks Lackluster, Pleq, Alexander Daf, Biosynthesis, Captain Kirk, Kalumet, Puoskari, Banda Dzeta ir kiti atlikėjai. Pilną sąrašą galite rasti čia: www.yaga.lt – programa.

Harmoningiausias metų festivalis jau šį mėnesį tarp daugiau nei 20 seminarų, užsiėmimų ir praktikų pristato abejingų nepaliksiantį šamaną Aleksėjų B. Kūną ir protą apvalančiais ritualais jis užsiima jau kelis dešimtmečius, o šiais metais „Yaga“ festivalyje „gydys“ užkasinėdamas žmones po žeme.

Reikia pripažinti, kad jūsų specialybė yra labai intriguojanti – šamanas. Kaip susidomėjote tokiu netradiciniu amatu?

Nuo pat mažų dienų man patiko burtai, šamanai ir magija. Pradėjau tuo domėtis ir atsirado nepaprasti žmonės, kurie mane po truputį supažindino su šiuo pasauliu. Turėjau mokytoją, kuris išmokė visko, ką moku šiandien. Nepaisant to, turiu neapleisti savo amato ir mokytis kiekvieną laisvą minutę. Negalima sustoti viduryje kelio, o ir atsakomybės daug. Iš tiesų, tai iš kiekvieno žmogaus pasiimi tik mažą dalelę, grūdelį to, kas ilgainiui duos derlių.

Ar yra kokie nors reikalavimai, kurių reikia laikytis norint užsiimti šiuo amatu?

Reikia laikytis tik vieno būtino reikalavimo – „tikėti netikint“. Labai įdomiai skamba. Galbūt atrodo neįmanoma, tačiau čia yra paslėptas ir raktas, ir spyna į pasąmonės pasaulį. Tiesa, kiekvienas mato tai, ką nori matyti ir jam tai gali būti nepriimtina.

Festivaliui „Yaga“  programą rengiate nuo pat pirmų dienų, taigi galima drąsiai teigti, kad esate senbuvis. Kokią programą pristatysite šiais metais?

Taip, šiame festivalyje dalyvauju dar nuo tada, kai jis vadinosi „Šambala“. Šiais metais pristatysiu dvi įdomias programas: ėjimą per žarijas basomis bei psichologinę praktiką – užkasimą žemėje visai nakčiai. Ši praktika naudojama Tibete, siekiant žmogui padėti atsikratyti didžiausių baimių.

Ką šis ritualas duos žmonėms, pasiryžusiems tai išmėginti?

Kaip jau minėjau anksčiau, tai yra psichologinė praktika, atliekama nuo senų senovės. Jos metu žmogus susiduria su savo baimėmis, mokomasi pajausti savo vidinį, energetinį pasaulį. Ritualas apvalys nuo energetinių ar psichologinių problemų, sutvirtins pasitikėjimą savimi, padės ugdyti charakterį, įsiklausyti į vidinį balsą.

Ką jis simbolizuoja?

Šis ritualas, paprastai, simbolizuoja mirtį. Nepaisant to, kaip baisiai tai skamba, mirtis, šiuo atveju, yra perkeltinė. Žmogus, pasiryžęs šiai avantiūrai, turės galimybę naujai įvertinti savo gyvenimą, pavyzdžiui, atsikratyti nereikalingų įpročių. Žmogus yra būtybė, nuolatos keičianti savo gyvenimo tikslus, o šis ritualas padės atrasti naujus.

Ar tai nėra pavojinga? Kodėl?

Gyventi irgi yra pavojinga, tačiau nereiškia, kad neverta. Niekuomet nežinai kas tavęs laukia už gretimo kampo. Jei žmogus bijo, jis traukia neigiamą energiją. Kitais žodžiais tariant, ko bijosi, tas ir nutiks. Kita vertus, aš labai atsakingai žiūriu į savo darbą ir pats asmeniškai patikrinu, ar žmogus yra pajėgus dalyvauti šiame rituale. Mano tikslas yra supažindinti žmones su jų vidiniu pasauliu, tačiau tai priklauso ne tik nuo manęs. Šią programą aš dariau ir kituose renginiuose. Auditorija liko sužavėta, todėl pasiūliau ją „Yaga“ festivalio organizatoriams.

Gamtoje atliekami ritualai turi stipresnį poveikį, nei atliekami namuose?

Žinoma. Įsivaizduokite, kad gamtoje žmogus atsiveria ir atveria savo tikrąsias galimybes. Nepaisant to, kad namuose ritualus irgi galima atlikti, gamtoje šios kūrybinės galios atsiskleidžia geriau, nes nėra aplinkinių trukdžių.

Kaip apibūdintumėte festivalį „Yaga“?

Festivalyje išties yra daug veiklos ir kiekvienas atranda tai, kas jam įdomu. Man patinka festivaliai, kuriuose praktiniai užsiėmimai derinami su muzika. Dienos metu vyksta joga, meditacija, masažai ir paskaitos, o vakare gali atsipūsti šokdamas ar tiesiog klausydamas muzikos.

Dekoracijos, lazerių šou, 3D vaizdo instaliacijos, ausis užburiantys muzikos garsai, fakyrų bei artistų pasirodymai padės atitrūkti nuo kasdieninės rutinos, paskęsti užburiančių ritmų sūkuryje. Švietėjiškoje erdvėje bei organizuojamose dirbtuvėse kiekvienas galės patobulinti savo žinias bei išmokti amatų. Jūsų patogumui ir malonumui atsidarys lauko pirtis, vaikų darželis, rankdarbių prekystaliai bei kino teatras po atviru dangumi. Gyvo alaus ir naminės giros pavėsinė bei sveiko maisto virtuvės lankytojus lepins įvairių pasaulio šalių valgiais ir gėrimais.

Daugiau informacijos: www.yaga.lt

Afiša Bangos

3 Replies to “Festivalyje „YAGA“ šamanas užkasinės žmones po žeme”

Leave a Comment

Your email address will not be published.