Essaie_Pas_-_Demain_Est_Une_Autre_Nuit

Essaie Pas (pažodžiui iš prancūzų kalbos „nebandyk“) – Monrealio duetas, susidedantis iš Marie Davidson ir Pierre Guerineau bei laviruojantis tarp rock, darkwave, electro ir synthpop. Žodžiu, tamsuomenė. Pirmieji trys jų albumai buvo išleisti tokiuose žinomuose ir pripažintuose leibluose kaip Téméraire Records, Malditos Records ar Teenage Menopause Records. Girdėjote apie tokius?

bardzo gotyčnai
bardzo gotyčnai

Visai kitas reikalas – šviežiausias kanadiečių LP Demain Est Une Autre Nuit, išleistas DFA leidykloje. Jame duetas jau atsikrato darkwave ar rock etikečių, prilipintų ankstesnei jų kūrybai ir skelbiasi grojantys minimal, synth-pop ir electro mišinį.

Tai tamsa, vujarizmu ir dekadansu pulsuojantis įrašas. Vietomis itin primena Heleną Hauff, užtrukusią prancūziškame electro vakarėlyje ir pasileidusią plaukus. Dar man patinka, kad albume – vos 8 gabalai, bet nei vieno silpno. Albumas yra tolygus ir stiprus savo vientisumu. Taip ir turėtų būti. O prancūziškus užkeikimus žeriančios Marie balsas muzikai suteikia aštresnio poskonio.

Vienintelis LP grynuolis/stipruolis, išsiskiriantis ryškesniu techno priėjimu – Lights Out.

Taigi neklausykit, ką sako grupės pavadinimas ir klausykit (jų) drąsiai. À votre santé.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *