Empti nariai atskleidė netrukus pasirodysiančio grupės geriausių dainų albumo pavadinimą – Fermata. Remiantis žodynais, muzikinis terminas fermata – tai ženklas, žymintis, kad reikia pailginti garso arba pauzės trukmę. „O mums fermata reiškia tą užlaikytą natą su mintimi, kad po jos vėl laukia kažkas nežinomo,“ – pavadinimą aiškino ir paslapčių dar neišdavė vokalistė Giedrė.

Šauniai padirbėjo dizas, ką? Jo vardas - Karolis Kosas.


Fermata – tai 1993 metais susikūrusios grupės geriausių dainų ir prisiminimų rinktinis albumas su keturiomis naujomis, dar niekur neišleistomis dainomis. „Šis albumas – ir tiems, kurie nori prisiminti, ir tiems, kurie tik dabar atrado Empti, – apibendrino Giedrė. Rugpjūčio pabaigoje išleidžiamo albumo dainų sąraše rasime tiek ankstesnių albumų dainų, kaip Pabandyk, Gera mylėtis, Saloje bei naujausius kūrinius Tu man ar 4 milimetrai.


Paskutinį kartą naujo albumo laukimo jaudulį Giedrė ir Paulius patyrė 1999 metais. Tada jų antrasis albumas Cunami išmokė tokių dainų, kaip Muzika, Mūsų šiluma ir kitų. Pastaruoju metu aktyviai klubuose ir festivaliuose koncertuojanti grupė šiuos kūrinius įvilko į naują rūbą. „Iš tiesų mums labiausiai patinka kurti ir koncertuoti, dėl to šie metai tokie geri“, – pasakojo Empti nariai, spėję ir didžiuosiuose festivaliuose pasirodyti, ir naujų dainų įrašyti.


Giedrė ir Paulius pasakoja, kad Empti koncertuose taip pat gerai jaučiasi dvi kartos grupės klausytojų. Prie scenos rasi pirmųjų grupės gerbėjų, klausančių ir naujų grupės dainų. Taip pat koncertus uoliai lanko ir jaunesnė karta, užaugusi, kai Empti buvo sustabdžiusi savo muzikinę veiklą, bet vis tiek išmokusi prieš keliolika metų sukurtas dainas.


Albumo pristatymas Vilniuje – rytoj (rugsėjo 10 d.) Mokytojų namų kiemelyje. Bilietai Tiketoje.

Afiša Bangos

One reply to “Empti pristato Fermata Vilniuje”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *