Pralaimime dvigubą kvietimą į festivalį. Bet kol susipažinkite su Insanitus programa.

Spalio 11-12 dienomis ketvirtą kartą įvyksiantis Kauno festivalis Insanitus šiemet – didesnis ir įdomesnis nei bet kada. Renginio organizatoriai jį išplėtė iki dviejų dienų muzikinės ir meninės programos. Pastarojoje, sulaukusioje LR Kultūros ministerijos palaikymo – pirmą kartą organizuojamoje menininkų rezidencijoje paruošti Kauno įkvėpti darbai, kuriuos papildys iš Tarptautinės Maskvos Jauno meno bienalės atvežti kūriniai.

Dvi savaites iki festivalio meno asociacijos Freimas kuruojamoje rezidencijoje Lituanica gyvens septyni kūrėjai iš Vokietijos, Italijos, Izraelio, Vengrijos ir Didžiosios Britanijos. Jie, pažindindamiesi su Kaunu ir jo gyventojais, bendraudami su vietiniais menininkais, kurs specialiai festivalio programai skirtus darbus. Festivalio meninės programos kuratoriai Vibe Fabrik atskleidė, kad labiausiai šiemet laukiamas jungtinis Lietuvos ir užsienio kūrėjų projektas – 3D mapping projekcija ant fabriko sienų.

Berlynietis Ilan Katin, Lietuvoje jau pažįstamas menininkas, pristatys išskirtine technika atliktą instaliaciją su video projekcija pavadinimu Counter.Canonical.

Kinetinėmis instaliacijomis išgarsėjęs ir ne vienu tarptautiniu apdovanojimu įvertintas britas Lee McDonald kvies festivalio lankytojus modifikuotais balsais prisidėti prie instaliacijos Sonic Reverber išpildymo.

Italas Raffaele Fiorella – dviejų realius objektus jungiančių darbų autorius. Micromacromondi atkeliaus iš Maskvos bienalės, tęstinis projektas Landscapes gimė Italijoje, neseniai buvo papildytas Kinijoje. Pasak autoriaus, Landscapes bus papildytas Kaune kilsiančiomis, šio miesto įkvėptomis idėjomis bei apimtimis.

Kūrėjas iš Izraelio Guy Yitzhaki pristatys du sensorinius darbus, paremtus šiuolaikinių medijų galimybe tiesiogiai įsitraukti ir reguliuoti kūrinio procesą, bei dalyvaus kuriant vieną 3D mapping projekcijų.

Aukščiau pristatytą įspūdingą menininkų sąrašą papildys ir kiti kūrėjai. Tai – nuotraukas, kalbėsiančias apie šiuolaikinių medijų ir stebėtojo interaktyvų sąryšį, eksponuosiantys italas Nicola Zolin ir anglas Jamie House bei Maskvos bienalėje demonstruotus vaizdo projektus rodysiantys pakistanietis Basir Mahmood, suomis Jukka Silokunnas ir serbas Igor Bosnjak. Lietuvoje ir užsienyje pripažintas 3D mapping technikos profesionalas Rimas Sakalauskas ruošia masyvią šviesos instaliaciją.

Nemokamoje ketvirtadienio, spalio 11-osios Insanitus programoje žiūrovų lauks ne tik didelės tarptautinės parodos atidarymas, bet ir paskaitos apie šiuolaikinių medijų meną. Vieną jų, skirtą pristatyti 3D mapping technikos istoriją, skaitys vengrų komandos Bordos.Artworks & IVO3D, projekcijas demonstravusios net ant Eifelio bokšto, atstovas Bordos Laszlo Zsolt.

Alius Levinskas iš Cechas.com pristatys vadinamuosius papildytos realybės žaidimus ir leis žiūrovams juos išbandyti. Taip pat ketvirtadienį vyks filmo Stebuklų laukas peržiūra ir susitikimas su jo režisieriumi Mindaugu Survila bei Evaldas Jansas pristatys dokumentinį filmą Laisvė kurti. Kultūrinį vakarą užbaigs nestandartinių trumpametražių filmų serija, kuriuos įgarsins šiuolaikiško džiazo grupė Sheep Got Waxed.

Didžiąją Insanitus dieną, penktadienį, keturios fabrike Lituanica įsikursiančios muzikinės scenos bus papildytos įvairiais festivalio menininkų vizualiniais konstrukciniais sprendimais. Jau tradiciškai lankytojai, įvertinę vokiečio Phon.O, švedų Niva ar olando Legowelt pasirodymus, galės atsipūsti ir pramogauti įvairiuose žaidimų kambariuose. Išankstiniai bilietai spalio 12-osios vakarui parduodami Bilietų pasaulyje.

Norint laimėti kvietimą sau ir draugui(-ei) – reikia atspėti, kiek skrajučių variantų šiais metais turi Insanitus. Atsakymus rašykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt facebook paskyroje. Laimėtojas paaiškės burtų keliu. Konkursas vyksta iki ketvirtadienio (2012-10-11) 12 valandos.

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *