Bill Brewster - LateNightTales presents After Dark

Apie klubinę kultūrą ir didžėjus jis gali kalbėti valandų valandas, o kiekviena plokštelė daugiatūkstantinėje vinilų kolekcijoje turi savo legendą. Vilnius Music Week svečias iš Didžiosios Britanijos Bill Brewster ne veltui vadinamas žymiausiu šokių muzikos istoriku – tai asmenybė, kurios nuomonė ir patirtis gerbiama visame pasaulyje.

Mažame niūriame Šiaurės Anglijos miestelyje Grimsbyje gimęs bei užaugęs būsimasis melomanas būtent čia įsimylėjo muziką – pats sako, kad be radijo klausymo ir miestelio futbolo komandos palaikymo ten daugiau nelabai ką buvo veikti. Tiesa, ankstyvaisiais gyvenimo metais jo ausyse daugiausiai skambėjo gitaros. Juk buvo laikai, kai pasaulis ėjo iš proto dėl naujo muzikinio fenomeno – pankų grupės Sex Pistols.

Aštuoniasdešimtųjų viduryje teksto herojus persikraustė į Londoną, kuriame įsikūrę gėjų klubai tapo atviresni visuomenei, o netrukus visi aplinkui pradėjo linksniuoti žodžius acid, house, ecstasy… Ėjo 1989-ieji, Britanijoje siautė Reivo vasara ir Bill Brewster buvo pirmose jos kūrėjų gretose.

Po poros metų jis priėmė naują gyvenimo iššūkį ir persikėlė gyventi už Atlanto, kur naktinis Niujorko gyvenimas sklaidė paskutines disco eros iliuzijas. Savo akimis matęs ne vieną klubinės kultūros pakilimą ir nuopolį, Bill Brewster pradėjo vertinti tai ne tik kaip savaitgalio nuotykį, bet kaip socialinį reiškinį. Be to, jis vis dažniau pats stodavo prie grotuvų.

bill brewster1

Niujorke jo galvoje kilo mintis parašyti knygą apie didžėjus. Grįžęs į Londoną Bill paprašė bendraminčio Frank Broughton pagalbos ir netrukus duetas sėdo prie rankraščio. Last Night a DJ Saved My Life buvo išspausdinta 1999-aisiais ir tapo bestseleriu bei tikra klubinės kultūros biblija. Netrukus vyrai publikavo interneto puslapį Djhistory.com, kuris net ir dabar vertinamas kaip virtuali akademija tiek pradedantiems, tiek pažengusiems didžėjams. Jo forumuose vykstančiose diskusijose iki šiol mielai dalyvauja tokie žinomi naktinio gyvenimo veikėjai kaip François Kevorkian, Greg Wilson, David Mancuso, Prins Thomas, Todd Terje ir kiti.

Šiandien Bill Brewster yra penkiasdešimtmetį perkopęs scenos veteranas, mylintis dviejų vaikų tėvas ir vis dar toks pat smalsus šokių muzikos gerbėjas, pro kurio akis ir ausis nepraslysta nei vienas įdomesnis klubinis virpesys.

bill brewster2

Vilnius Music Week festivalio konferencijoje Bill Brewster skaitys pranešimą Menas būti didžėjumi, o naktinėje Studio 9 sesijoje šokėjus pakvies į ekskursiją po įspūdingą savo įrašų kolekciją.

Šiemet gegužės pradžioje buvo išleista Bill Brewster sukompiliuotas rinkinys LateNightTales. Šios serijos rinkinius taip pat yra įrašę Röyksopp, Lindstrøm, AIR, Cinematic Orchestra, Four Tet… Tad Bilas papildė tikrai garbingą kompaniją.

Norintys laimėti minėtą kompiliaciją (su autoriaus parašu!) turi teisingai atsakyti į du klausimus:
1. Kokios fubolo komandos gerbėjas yra Bill Brewster?
2. Kaip vadinasi Niujorke užgimusi ir iki šiol po pasaulį keliaujanti Bill Brewster vakarėlių serija?

Atsakymų variantus, kaip visuomet, rašykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt facebook paskyroje.

Konkursas vyksta iki penktadienio (rugsėjo 6 dienos) 13 valandos.

Bill Brewster - LateNightTales presents After Dark b

Afiša Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *