Įvairiausios elektroninės muzikos gerbėjai su nekantrumu laukia ateinančio ketvirtadienio, 2011 metų liepos 7 dienos, kuomet prie Duburio ežero suvažiuos šūsnis patefonus, adatas, lazerius, gitaras, palapines, būgnus, smuikus ir kitus instrumentus dorojantys atlikėjai sumaišyti žemės su dangumi. Viską pasikartokime prieš išvažiuojant.

Kai 2004 metais man pasiūlė važiuoti į „Tundrą“, į nedidelį tranzerių festivalį ant, regis, Asvejos ežero kranto, ilgai nedvejojęs sutikau. Draugiški žmonės, graži aplinka ir pilnas viedras psichodelikos kūnui ir sielai. Visi sėdėjo prie laužo ir šnekėjo apie „Raganą“ kaip apie unikumą, kurio niekada nepakartosi. Iš dalies taip, tačiau į ką išaugo „Tundra“, turbūt tuo metu niekas irgi nemąstė. Žinoma, kelias iki to taip pat nebuvo lengvas – teko pereiti ir Ąžuolynės karščius (2006), ir Ąžuolynės mėšlyną (2007), beprotiškus scenų atstumus 2008 Pociūnų aerodrome, 2009 – ųjų jaukųjį salyną (šiometinio festivalio vietą), 2010 – ųjų Avilio krantą su džiuginančiomis futbolo rungtynių transliacijomis.

Šiais metais, kaip ir visuomet, „Tundroje“ apstu atlikėjų, kurie išskirtinėse erdvėse sukurs džiugesio emocijas net patiems inoringiausiems. Trumpai: pernai metais Psy Trance scena sužibėjusi old school goa trance žvaigžde Green Nuns of the Revolution šiais metais kviečia į kitą britanijos monstro pasirodymą – Tristan. Jam talkins kylanti psy žvaigždė Avalon. Labai tikiuosi, jog daugiau tarškesio šiai scenai suteiks Jahbo, Danijos tamsesnės atmosferos senbūvis, įkūręs galingąją Parvati Records įrašų studiją. Techno scena, pernai asmeniškai tapusi geriausia vien dėl Rob Hall pasirodymo, šiais metais pateikia beprotiškai laukiamų niūrių žvėrių Ancient Methods dj setą, melodingojo čiliečio Ricardo Tobar bei šokliojo Steve Reichmad mėgstamiausių kūrinių kompiliacijas.  Bass scena šiais metais džiugins Instra:mental, Addison Groove ir Raiden headliner‘iais, Chill-out scenoje pagrindinės žvaigždės bus Tripswitch ir Kuba. „Tundroje“ pirmą kartą debiutuoja gyvoji scena, kurioje įvairiausiais instrumentais gros Fusedmarc, Aides, Golden Parazyth, No Dog Barking ir kt. (visus atlikėjus galite rasti pilname ir nuolatos besipildančiame sąraše http://www.tundrafestival.lt/muzika/).


Buvo laikas, kai į „Tundrą“ važiuoti labiau traukdavo festivalio atmosfera, šiuo metu, kylant biudžetams – muzikinė aplinka. Per šitiek metų yra sukurta tiek legendų, gandų, video, raštiškų, fotografinių atsiliepimų, kad kartais net nuobodoka šnekėti apie pačią festivalio koncepciją, joje kokius patiekalus ar papildus bevalgančius muzikos klausytojus, publikos išsilavinimo perteklių, ar kolonėlių švarumą. Tai yra vienintelis festivalis Lietuvoje, sutraukiantis tokį kiekį žmonių, kurių vienintelė priežastis būti kartu – elektroninė muzika. Iš kitos pusės, „Tundra“ yra vienas iš esminių vasaros nuotykių. Be abejo, turbūt įspūdingiausias jis buvo 2007 – siais, kai iki festivalio likus beveik dviems savaitėms danguje pradėjo kauptis debesys ir jų šlapias rūstumas drėkino laiką iki festivalio, o jo metu buvo net suįžūlėjęs. Tais metais guminius batus pirkausi ne vien dėl to, kad ketinau pamatyti Black Sun Empire Ąžuolynėje, tačiau ir išbūti festivalyje kuo ilgiau. Kai atvyksti  į vietą, o šiurkščios oro sąlygos tau parodo, jog tokių bepročių yra apie 2000, dvejonių nekyla, kad šis festivalis yra svarbiau už švarias kojines namuose prie televizoriaus.

Taigi, karaliaus Mindaugo dieną greičiausiai įsiminė ir smarkiausi vakarėlių dalyviai, net ir praleidinėdavę istorijos pamokas. Šiais metais atšventę ją, pasiimame laisvų dienų ir žengiame giliau į 4 parų muzikinį sapną nuostabiame Zarasų rajone.Tiksli vieta, kaip nuvykti, kas vyks apart muzikos, ką įsidėti, kas do partneriai ir t.t., vo čia: www.tundrafestival.lt

Afiša Bangos Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *