ba_-_pasikeist_front_cover

Žvarbųjį spalio 18 šeštadienį ba. pristatė debiutinę plokštelę Pasikeist EP.

Beveik prieš metus Suru.lt portale pristatytas kūrinys pagaliau išleistas vinilo pavidalu.

ba_-_pasikeist

Be titulinio gabalo plokštelėje (B pusėje) yra jo remiksas, kurį sukūrė šiuo metu Amsterdame gyvenantis Miša Skalskis (žinomas kaip 96wrld). Remiksas – ekskliuzyvinis šiam leidiniui, kadangi nebuvo įtrauktas į pradinį remiksų paketą.

Plokštelės A pusėje – trys kūriniai iš skaitmeniniu pavidalu prieš 1,5 metų išleisto Raktas EP. Tai ne žmogus buvo akivaizdus pasirinkimas, todėl džiaugiuosi, kad plokštelėn pakliuvo ir instrumentinis gabalas Raktas.

ba_-_pasikeist_back_cover

Pats pristatymas atrodė taip:
Vilnylshope susirinko šutvė hipsterių. Valandėlę Mantas T. jiems iš plokštelių leido visokius Radiohead ir The xx. Galima buvo pasivaišinti vynu ir sultimis. Vėliau Benas akustiškai atliko 4-5 dainas, o paskui visi atsakinėjo į klausimus.

Mantas_T_on_decks

Partyzanai pop leidyklos, išleidusios vinilą, vadas Mantas mažą (100 vienetų) tiražą bandė pateisinti tuo, kad „kuo mažiau jų yra – tuo jos vertingesnės“. Blogiau būna tuomet, kad išleidi 500 vienetų, iš kurių 300 guli namie ir būni priverstas juos tiesiog dalinti draugams, kad nedulkėtų.

Mane kiek nustebino kaina. 65 litai. Nėra mažai, turint omeny, kad tai EP. Palyginimui Without Letters savo EP parduoda po 39 Lt. Žinoma, anas išleistas 500 vnt. tiražu (Vinylshope sakė, kad ano pardavė ~30 vienetų). Kitas palyginimas – nuostabų debiutinį The Field albumą From Here We Go Sublime iš Kelno leidyklos Kompakt galima įsigyti už 55 litus (dvigubas vinilas + cd).
Paradoksas, bet ba. plokštelių šiuo metu Vinylshop sandely rodo tik 5 vnt.

Paklaustas, ar grupė pakankamai pasitiki savo jėgomis ir turi pakankamai gerų gabalų, jei į albumą nežada įtraukti kūrinių Tai ne žmogus bei Sugebėt pasikeist, tiek Benas, tiek Jonas tvirtai atsakė „taip“. Aišku, toks pasitikėjimas vertas pagarbos (jei tik pasiteisins), nors iš šono sprendimas atrodo keistokas. Beje, man iki šiol neaišku – ba. yra grupė ar atlikėjas? Nes skirtingose pranešimuose tai pristatoma skirtingai (niekada nesuvokiau grupės Andrius Mamontovas pavadinimo).

grupe_ba

Dėl albumo. Jis jau įrašytas ir turėtų pasirodyti dar šiemet. Neabejoju, kad Klaidos, susilauks nemenkesnio pripažinimo (tą prognozavom beveik prieš metus). Jau pirmadienį (t.y. šiandien) kūrinys turėtų būti suvestas (sumasterintas) ir greitu metu kompanija DuBybiai pabaigas klipų trilogiją. Man kūrinyje labiausiai patinka tempų kaitos.

Dar galima būtų prikibti prie to, kad vinilo voko (išorinio) popierius per plonas (per lengvai lankstosi), nėra pavadinimo užrašo ant šono ar leiblų ant plokštelės… Bet nuo to muzika nenukenčia.

 
Užtat viršelis kokio gražumo. Jį nupiešė Vladimir Stebenev iš Visagino. Rankomis. Kompiuterinė grafika buvo naudojama minimaliai postprodukcijos stadijoje.

ba_-_pasikeist

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *