Jau rašėme apie į „Baltijos elektroniką“ atvykstantį Ewan Pearson. Be jo į „Baltijos elektroniką“ pasidalinti patirtimi atvyksta dar keturi užsieniečiai. Pirmieji du – didžėjė ir prodiuserė iš Prancūzijos Jennifer Cardini bei Frankfurte įsikūrusios leidybinės bendrovės „Playhouse“ vadovas Heiko Schäfer – dalinsis teorinėmis žiniomis, o prodiuseriai iš vokietijos Dirk Leyers ir Nerk vadovaus konferencijoje vyksiančių muzikinių dirbtuvių darbui.

Jennifer Cardini kūrybą leidžia tokios leidybinės bendrovės kaip „Kompakt“ ar „Crosstown Rebels“, ji groja klubuose ir festivaliuose visame pasaulyje, o prieš metus įkūrė ir nuosavą leidybinę bendrovę „Correspondant“. Damutė „Menų spaustuvėje“ vyksiančioje konferencijoje šnekės apie atlikėjo kelią link išgarsėjimo, jo laukiančius vargus, sunkų įdirbį ir  malonumus.

Heiko Schäfer, labiau žinomas kaip Heiko MSO, 1992 metais kartu su Ata įkūrė leidybinę bendrovę „Ongaku Musik“, o po metų įsteigė ir pradėjo tvarkyti šiai bendrovei priklausančio padalinio „Playhouse“ reikalus. Konferencijoje Heiko MSO kalbės apie muzikos leidybą ir leidybinių bendrovių vadybą – kadangi „Playhouse“, kuriame savo kūrybą yra leidę ir tokie veikėjai kaip Ricardo Villalobos, per tiek metų išgyveno ir pakilimų, ir nuopuolių, tai nebus vien tik paprasta sėkmės istorija.

Antrosios konferencijos erdvės – muzikinių dirbtuvių – darbui vadovaus dalies klubinėtojų Lietuvoje jau girdėtas Dirk Leyers ir Nerk. „Kompakt“, „Klang“ ar „V-Records“ leidybinėse bendrovėse kūrybą leidžiantys prodiuseriai iš Vokietijos kartu su dvidešimčia entuziastų gerins atlikėjų bendradarbiavimo, muzikos kūrimo ir improvizacijos įgūdžius. Pertraukėlių metu šioje salėje bus skaitomi trumpi pranešimai aktualūs prodiuseriams, vakarėlių organizatoriams ir kitiems aktyvesniems naktinio gyvenimo dalyviams.

Dar viena maloni žinia renginio dalyviams – tos pačios dienos (vasario 11-os) vakarą klube „Soulbox“ vyks „Baltijos elektronikos“ dūzgės, į kurias žmonės, turintys konferencijos bilietus, bus įleidžiami nemokamai. O mokėti lyg ir būtų už ką – seniai Vilniuje bevyko vakarėlis su penkiais didžėjais ir atlikėjais iš užsienio.

Į muzikines dirbtuves registruotis adresu: workshop@baltijoselektronika.lt. Reikia nurodyti vardą, pavardę, kuriamos muzikos stilių bei ko norėtumėte išmokti dirbtuvių metu. Dirbtuvės vyks anglų kalba, dalyviams reikės atsinešti po mėgiamą instrumentą (su MIDI suderinamumu, stereo išėjimu ir atitinkamais laidais).

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *