stoned_jesus_promo_01

Žymiausi ukrainiečių alternatyvios muzikos atstovai Stoned Jesus kartu su lenkų grupėmis Dopelord ir Sunnata sausio 27 d. koncertuos Vilniuje, klube Pelėda, alternatyvios muzikos festivalyje Jupiter. Antrą kartą vyksiančio festivalio grupės jau ne kartą grojo Lietuvoje ir čia turi savo ištikimų gerbėjų ratą. Juos visus vienija stoner stilistikai daugiau ar mažiau artima kūryba, o šio žanro populiarumą mūsų krašte patvirtina kasmet įvykstantys jam dedikuoti koncertai.

Prieš dvejus metus Vilniuje kartu jau groję Stoned Jesus ir Dopelord, regis, atrado sėkmės raktą savo pasirodymuose: savo kuriama roko muzika jie papildo vieni kitus ir atskleidžia subtiliausias stoner žanro spalvas bendrame koncerte. Artėjančiame renginyje daugiau atspalvių suteiks Sunnata ir dar vienas šiuo metu neskelbiamas svečias.

stoned_jesus_promo_02

Geriausia Ukrainos alternatyvaus roko grupe tituluojami Stoned Jesus – tai vadinamo power trio formato kolektyvas. Tokiam pakanka gitaros, bosinės gitaros ir būgnų, kad kartu su vokalu išgautų pavergiantį, įtaigų ir stiprų skambesį. Pradžioje groję labiau post metal ir sludge muzikos žanrus, trijulė neilgai truko atrasti ir psichodelinės egzotikos žavesį. Įnešusi į tradicinį stoner roką truputį doom metalo, žiupsnelį bliuzo ir dar šiek tiek savitų prieskonių, grupė sukūrė įdomią atmosferinę visumą, kurią ypač efektingai atskleidžia gyvų pasirodymų metu. 2015 m. Stoned Jesus išleido trečią ilgagrojį, efektingą albumą The Harvest.

1970-ųjų roko muzikos ir siaubo filmų įkvėpti Dopelord yra įsitvirtinę kaip vieni ryškiausių savo žanro autoritetų Lenkijoje. Grupė atkreipia klausytojų dėmesį savo giliu, melodingu ir psichodeliniu skambesiu ir koncertus iliustruoja netikėtomis, hipnotizuojančiomis projekcijomis. Jų įtraukiantis seklus tempas, groove’o elementai ir melodingumas viena vertus nuteikia svajingai, bet ir kausto sunkumu.

Dopelord kraštiečiai Sunnata, pavadinimą kildinantys iš sanskrito kilmės žodžio tuštuma, eksperimentuoja su garso ir tylos efektais. Jų ritualinėje muzikoje intensyvūs garso pliūpsniai, žemi dažniai, skaidri tyla ir rytietiški motyvai keičia vieni kitus. O tokia visuma lydi klausytoją į psichodelinę, sunkią kelionę, kurios kulminacija – tyla.

sunnata_promo_01

Ketvirtoji festivalio Jupiter grupė paaiškės jau naujais metais. Tai neabejotinai bus kažkas, kas savo kūryba harmoningai įsilies į jau pristatytų trijų grupių atmosferą. Bilietai prekyboje nuo gruodžio 8 d. tik per www.ebilietai.net

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *