Analoginis Virgo apsireiškimas

2011-03-06      2 KOMENTARAI  


Albumas, į perklausą pakviestas labiau dėl Rush Hour nei dėl Virgo Four vardo. Vienas smarkiausių įrašų jūros drumstėjų iš Olandijos mano garsiakalbiuose šūkavo fragmentiškai, tad neatsispyriau užlaužusiai pagundai išgirsti šviežiausią LP.

Virgo Four groja house, yra iš Čikagos ir nusileido iš 80-ųjų pabaigos. Pasirodo, mergelių kompanijų ten buvo ne viena, bent jau dvi – Eric Lewis bei Merwyn Sanders (Virgo Four) ir Marshall Jefferson (Virgo) kūrybiniuose arimuose susidūrę nebuvo.

Ko gero, labiau susiklostė antriesiems – Maršalas ir jo bendrai tapo legendomis. Virgo Four legenda byloja, kad jie lyg ir susipyko su Trax bosu Larry Sherman. Gal kirto per pasitikėjimą, bet reikalai sustojo dviems dešimtmečiams ir buvo reanimuoti tik klasikinio house renesanso laiku. Arba haipo, kaip pažiūrėsi.

Visi albume įrašyti takai praminti 1984-90 metais. Į muzikos pasą, ko gero, nežiūrima – saugiai laikytą gėrį atrasi dar nespėjęs nupūsti dulkių. Be to, Virgo Four ištvirkavimai su rolandais skamba pakankamai šviežiai. Iš stalčiaus ištrauktos kasetės kuria neperspaustą nuotaikų paletę, kurioje užtenka visko – liūdesio, džiaugsmo, skausmo, vilties ar rūgšties. Švariai sudėlioti akcentai daugiau tirpsta nei skęsta analoginiame triukšme, o juo papuošia vokalų karūnėlės.

Albume meilės iš pirmo žvilgsnio nesutikau – visi kūriniai seka rišlią house pradžios pasaką ir yra sutverti vienas kitam. Aimanuojantis Sex bei grėsmingas Moskaw. Šokančius mėgstantis It’s A Crime ar lipnus it kisielius Crayon Box.

Epitetus galima lipdyti visiems, o dėmesio vertas kiekvienas. Ar bent jau didžioji dauguma – Ressurection prisikėlimas suvirpins ne vienos Čikagos skambesiui neabejingos širdies ląsteles. Nors pranešime spaudai sviestas perspėjimas, jog šis albumas prieš dvidešimt metų sceną būtų sudrebinęs iš pamatų, gal kiek perdėtas, bet mergelių salose ilgiau pabūti tikrai galima.

Pabaigai – promo miksas, kuriame Virgo Four pristato albumo nuotaikas. Tiesa, nereiktų pamiršti, kad promo miksas ne visuomet yra tiek stiprus kiek albumas.

Virgo Four – Legowelt Resurrection Megamix by rushhourrecords

Bangos Šviežia

2 Replies to “Analoginis Virgo apsireiškimas”

Leave a Comment

Your email address will not be published.