Alex_Smoke_presents_Wraetlic

Pataisęs sveikatą į areną grįžta Alex Menzies, žinomas kaip Alex Smoke, pristatantis savo naują projektą Wraetlic.

Po trijų ypatingų albumų, Alex Smoke yra vienas iš elektronikos favoritų. Barzdočiaus muzika visąlaik patiko paniurėliams, o naujasis projektas yra itin šmėkšliškas (iš anglo-saxų – wrath-like). Kaip apibrėžia autorius, tai yra naujų minčių posūkis, kurio pagrindinė ašis – vokalai. Kas pamena Don’t See The Point, Never Want To See You Again ar Lux+ turėjo tų užuominų dar nuo 2005-jų. Wraetlic grojamas ne tik kompiuteriais, tačiau ir kompiuterizuotu Alexo vokalu, kur jis yra įprasmintas kaip naujas instrumentas.


Wraetlic projektas nėra nutolęs keliais horizontais nuo įprastinio Alex Smoke skambesio. Nemanau, jog reikėjo apskritai keisti projektinį pavadinimą, nes jei sekti poną dūmą per albumų linijas – jos tampa labai reliatyvios. Incommunicado [2005], Paradolia [2006] albumai buvo tarpusavy tūriškai panašūs, Lux [2010] žengė į eksperimentalizmo slenkstį, atnešdamas vis originalesnių ritmų sumaištį, todėl Wraetlic būtų tiesiog loginė visumos seka.

Gal tai buvo moralinė kažko pabaiga, tačiau tikiuosi, kad Alex Smoke projektas nebus sustabdytas – naujasis darbas yra išleistas jau nebe Alexo valdomoje Hum+Haw, o Convex Industries įrašų studijoje. Kaip ten bebūtų, skambesio tai neįtakojo. Wraetlic yra kreivesnių ritmų, daugiau eksperimentikos prisotintas albumas. Čia nesigirdi puikiosios Menzies savybės liesti modernią klasiką su elektronika, tačiau atrasta šalta romantinė linija. Taip pat likusi puiki Glasgow reindžerio aplinka, alsuojanti urban dvasia – tai slogi, svaigi muzika, paradoksaliai kvėpuojanti gyvybe, urbanizmu bei technologija.

Asmeniškai tas uždistoršintas vokalas nėra toks išskirtinai malonus, kaip įsivaizduoja autorius. Todėl kai viską pastatai ant vienos kortos, rizikuoji įgyti šiokį tokį minusą. Jei būtų mano valia – aš nedėčiau į visas dainas šio akcento, nes vietomis muzika dainuoja geriau nei žmogus su mikrofonu. Tačiau visumoj – tai puikus įrašas, išsiskiriantis savo nuotaika, ritmika, koncepcija bei pateikimu. Dėl savo daugiasluoksnių melodijų bei sudėtingai pateikto vokalo kūriniuose, Wraetlic yra itin rekomenduotinas ausinėse.

Albumo sąstate yra ir trys kūriniai, kurie nepriklauso autoriui – labiausiai minėtinas, nors ir labiausiai iš konteksto iškrentantis, SCB arba Scuba, ry-meikas Scunner kūrinio. Alexas savo albumą pristatinės visame pasaulyje, su specialiomis vizualizacijomis, nuspalvinančiomis jo muziką.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *