Gal nelabai. Nors panašu.
Už leidinio vairo – Inga Norke. To užteko, kad žinočiau, jog bus gerai.
Ir vis tiek sugebėjo nustebinti. Maloniai. Gerąja prasme.
Taip, leidinys vėl nišinis ir ko gero nuo pat gimimo yra pasmerktas.
Bet kuo daugiau tokių turėsime – tuo lengviau kvėpuos panašūs dalykai ateityje.
Banzai.


Konservatyvus biurokratų žodis po akiniuotų filologių cenzūros naują žurnalą pristato santūriai:


370 – naujas nemokamas laikraštinio formato leidinys Vilniuje, užimsiantis šiuo metu apleistą šiuolaikinės kultūros, kritiško mąstymo, naujų jaunų kūrėjų ir diskotekų aktualijų nišą spaudoje. Laikraštis bus platinamas nemokamai su Vilniaus diena ir atskirai. Leidinys pasirodys kas mėnesį Vilniaus mieste.


370 skirtas skaityti ir geriausia nuosekliai. Laikraštis – tai labiau serialas nei filmo seansas, į kurį pavėlavęs valandą dažnai turinio pilnai ir nesuprasi, – trumpai leidinį pristato jo redaktorė Inga Norke, – taip pat tai mūsų tautos dialogas su savimi. Nuo šios minties prasidėjo 370 kūrimo idėja – skirtingų lietuvių, gyvenančių ne tik Vilniuje, bet ir Paryžiuje, Londone, Berlyne ir t.t., patirtys bei komentarai mums aktualiomis temomis. Taip pat 370 suteiks viešumo galimybę jauniems kūrėjams bei dėmesio vertiems renginiams“.


Tarp pirmojo numerio temų: po „Mados infekcijos“ – tyrimas, kada turėsim mados savaitę Vilniuje; lietuvių daiktų dizainerių kokybiškų ir išskirtinių kūrinių daiktinė (printshop’as); diskotekų gidas; kreipimasis į kino mėgėjus ir homofobus; pamatuota naujos muzikos apžvalga; kino maestro Woody Alleno literatūrinė novelė; dar daugiau mados ir dizaino; nuomonė apie skaitmeninę etiką ir seksms’us; naujų miesto vietų pristatymas, dienoraščiai iš Londono ir Berlyno, interviu su diskotekų karaliene Ellen Allien ir dar tiek pat bei daugiau rimto (ir ne tik) skaitymo.


„Nemokama nėra lygu bevertė. Nemokamas leidinys gali nudžiuginti netikėtoje vietoje netikėtai atsiradusią laisvą minutę, kuomet pasimėgauti rašytu žodžiu aktualiomis temomis popieriuje gali neatverdamas metalinių litų skyrelio piniginėje bei paskaitęs lengva ranka palikti leidinį kitam“, – savo redakciniame žodyje rašo 370 redaktorė.


Jau nuo šio trečiadienio, balandžio 21 dienos, 370 pasklis po Vilniaus viešąsias erdves, kavines, kultūros įstaigas, butikus, miesto renginių metu ir kt.

Afiša Sūru

4 Replies to “„370“ – nauja „Pravda“?”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *