„Chrysta Bell atrodo kaip svajonė, dainuoja kaip svajonė ir jai dainuojant svajonės tampa realybe“,- David Lynch.

„…Aukštųjų sferų mūza, nuostabi sirena, užburianti reto dramatizmo, jėgos ir diapazono balsu“,-laikraštis Irish Times.

„Jos muzika vienu metu svajinga ir kaitri, aptingusi ir kankinanti, atliekama su slegiančiu ir pribloškiančiu rafinuotumu“,- žurnalas Rolling Stone.

Šie atsiliepimai – apie jauną, paslaptingą ir nepaprastai talentingą dainininkę, dainų autorę, modelį, menininkę ir mūzą Chrystą Bell, kuri spalio 20 d. surengs vienintelį gyvo garso koncertą Lietuvoje – kino teatre Forum Cinemas Vingis.

Kultinių filmų Malholando kelias, Prarastas greitkelis, Mėlynas aksomas bei Drambliažmogis autoriaus ir beveik niekam nežinomos merginos iš Teksaso bendradarbiavimas prasidėjo dar prieš dešimtmetį. Tuo metu Chrysta Bell dainavo Teksaso valstijos grupėje 8 ½ Souvenirs, o D. Lyncho gyvenime pirmąją vietą kinas užleido tapybai ir muzikai. Be kontūrus pamažu įgaunančios juostos Vidinė imperija (ekranuose pasirodžiusios 2006-aisiais), režisierius tapė ir namų studijoje kūrė muziką, kuriai ieškojo savo filmų nuotaiką atitinkančio balso. Išgirdęs devyniolikmetės merginos įrašus, D. Lynchas suprato, kad jo ieškojimai baigėsi.

Tiesa, bendradarbiavimo rezultato palaukti teko gana ilgokai. Nors pirmasis jų bendras kūrinys – daina Polish Poem – buvo įtraukta į filmo Vidinė imperija garso takelį, kiti kūriniai buvo šlifuojami dar penkerius metus. Ir tik pernai dienos šviesą pagaliau išvydo albumas This Train, kuriame – vienuolika dainų, prodiusuotų D. Lyncho ir atliekamų angeliškai demonišku Ch. Bell balsu.

Po albumo išleidimo Chrysta Bell kartu su muzikantu, fotografu ir režisieriumi Dutchu Rallu (jis režisavo albumo dainų vaizdo klipus) sukūrė grupę Black Book Angel ir kartu su pagalbiniais muzikantais išsiruošė į pasaulinį albumo pristatymo turnė. Jungtinėse Valstijose vykusius koncertus dažnai pradėdavo pats D. Lynchas, išeidamas į sceną ir pristatydamas savo naująją mūzą, o kartais kartu su grupe atlikdamas ir pora kūrinių.

Pastaraisiais mėnesiais turnė maršrutas jau driekiasi per Europos miestus: Lisaboną, Barseloną, Paryžių, Londoną ir – Vilnių.

Tai, ką vienintelį kartą Lietuvoje Forum Cinemas Vingis žiūrovai matys spalio 20-osios vakarą, yra daugiau nei paprastas gyvo garso koncertas. Davidas Lynčas pristato… Chrysta Bell  yra įspūdingos muzikos, dinamiško teatrališkumo ir nepakartojamų vizualinių efektų dideliame kino ekrane derinys.

Nepraleiskite progos pamatyti ir išgirsti žmogų, apie kurį režisierius Davidas Lynchas yra pasakęs: „Chrysta Bell yra gimusi dainuoti ir būti scenoje“.

Bilietus į šį neeilinį renginį jau galima įsigyti kino kasose arba internetu www.forumcinemas.lt.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.