kung-fury-poster

Pavadinimas: Kung Fury
Žanras: Veiksmas
Vaidintojai: David Sandberg, Jizz in My Pants, Leopold Nilsson, Andreas Cahling, Erik Hörnqvist, Eleni Young, Helene Ahlson, Frank Sanderson, Mitch Buchannon
Apie ką: Smurtas išsprendžia visas gyvenimo problemas

Nostalgija yra galingas jausmas. Įsitikinimas, kad jei laikai buvo „seni“, tai tikriausiai ir „geri“, įkvėpė ne vieną restorano savininką, ambicingą cementovkės organizatorių ar iš faraono vergovės pabėgusį žydą klajoklį. Panašiai kaip tas penktas Tequilos shotas sočiai pakrikštytas Jägermeisteriu per kalėdinį ofiso vakarėlį, nostalgija verčia balansuoti tarp epinių žygdarbių, kurie amžiams pakeičia supratimą apie žmogaus vaizduotės ir ištvermės ribas; bei akių nervus debilituojančios gėdos, kuri užkapsto perspektyviausią karjerą giliau, nei liūliuojantis Ryčio Zemkausko baritonas.

Šių metų kinematografinis atradimas (apie kurį buvom užsiminę dar prieš pusantrų metų), subangavęs internetą skersai išilgai, tai trumpametražinis hiperaktyvus specialiųjų efektų, sintezatoriaus ir nostalgijos 80-iesiems metams koncentratas – Kung Fury. Didelio susidomėjimo susilaukęs traileris apie laike keliaujantį kung fu meistrą policininką leido švedui Davidui Sandbergui sėkmingai pravesti Kickstarterio kampaniją ir surinkti pinigų 30-ies minučių trunkančiam filmui. Su muzikiniu klipu. Ir keletu B+ lygio Hollywoodiečių. Rezultatas, trupai tariant, įspūdingas.

Dabar tokių džinsų jau negamina.
Dabar tokių džinsų jau negamina.

Istorija tokia nuvalkiota, kad net banali. Įkandus kobrai ir trenkus žaibui tuo pat metu Miami policininkas (Sandberg) įgyja fantastiškų kung fu galių. Kung fu padeda jam sėkmingai kovoti su nusikalstamumu, o vėliau – su Hitleriu (Jorma Taccone), kuris užpuola policijos nuovadą. Padedamas „galingiausio visų laikų hakerio“ (Nilsson), vikingių (Young ir Ahlson), žaibų dievo Thoro (Cahling) ir savo naujo partnerio dinozauro (Sanderson), jis nukauna Hitlerį. Pagrindinis veikėjas šuoliuoja nuo vienos lokacijos prie kitos be didesnių paaiškinimų ar logikos, nauji veikėjai įvedami atsitiktinai, o jų motyvacija stipri kaip Rolando Pakso elektoratas. Scenarijų veikiausiai konsultavo 8-mečiai, iškeliantys dialogus į įspudingas lėkštumo ir idiotizmo aukštumas. Tai būtų priekaištas tik tuo atvėju, jei filmas traktuotų save rimtai. Tačiau yra visiškai priešingai. Sandbergas paėmė prastų praėjusio šimtmečio animacinių filmukų, kompiuterinių žaidimų, klišinių B klasės filmų elementus, įmetė juos į 80-ųjų metų stilistinę terpę ir viską sočiai pašlakstė sintezatoriumi ir VHS kasetes primenančiu filtru. Gavome pastišo bei parodijos pilną komedijos sriubą su naciais, mutantais, transformeriais, dinozauras, vikingais, Davidu Hasselhoffu ir, be abejo, kung fu.

Kung Fury variklis yra nostalgija. Kiekviena scena, rekvizitas, dialogo eilutė, stilistinis sprendimas primena vaikystės pop-kultūrą. Ir kodėl jau niekada prie jos rimtai nebegrįšime. Per 30 minučių filmo yra, rodos, tik viena humoro scena, kuri nesiremia over the top vaizdiniais (ji remiasi švediškai ištarta vokiečių kalba ir ūsais). Visur kitur – lazeriai, fizikos dėsnių laužymas ir mėnėsį neskalbtų katilinės darbuotojo škarpietkom trenkiantys one-lineriai. Filmas tikrai smagus.

Kaip programuotojas, tik žymiai kietesnis.
Kaip programuotojas, tik žymiai kietesnis.

Kung Fury taip pat parodo, kaip toli pažengė spec. efektų technologijos. Filmavimo įranga, kainavusi apie 6000 eurų, žalia palata, keletas filmavimo triukų, darbas su atitinkama programine įranga ir štai – efektai niekuo nenusileidžia (o bendrai paėmus turbūt gerokai lenkia) naujausiai juostai apie tam tikrą apgailėtinai žemus darbo saugos standartus turintį juros periodo parką. Nežiūrėjau šio filmo vien dėl efektų, tačiau turint omenyje kad tai vieno žmogaus vaizduotės ir sunkaus darbo vaisius, belieka ploti atsistojus. Sakau „vieno“, nors jis neatliko visų darbų pats vienas. Tiesiog akivaizdu, kad be jo vizijos, atkaklumo ir animatoriaus talento Kung Fury niekada neišvystų naktinio Miami šviesos.
Tai yra pirmas Sandbergo vaidybinis filmas. Jo sėkmė Kickstarteryje, Cannes filmų festivalyje bei Youtube pritraukė Hollywoodo dėmėsį ir jau dabar planuojamas pilnametražinis Kung Fury. Šis filmas parodys, ar Sandbergas taps antruoju Tomaszu Baginskiu, kurio darbai spardo 6ikną, ar antruoju M. Night Shyamalanu, kurio veikla verta 6ikimo ir suspardymo.
Nežinau ar ištverčiau daugiau nei pusvalandį šio pašteto, bet esama forma ir nemokamas priėjimas daro Kung Fury netikėtu 2015 metų vasaros laureatu. Žiūrėkite į sveikatą. O palengvinant paieškas, vietoj trailerio po tekstu galite apžiūrėti pilną filmo versiją.

Scena su ūsais: 7,5/10
Stilizacija: 8/10

Citata: „Using an RX modulator, I might be able to conduct a mainframe cell layer and hack you into the download.“

Off-topikas: Sandbergo filmas įsipaišo į naują filmų industrijos trendą kurti neegzistuojančių filmų trailerius/shortus siekiant finansavimo. Buvo Machete, šiuo metu daromas Deadpool, o ateityje galbūt pamatysime The Leviathan.

Ašaros Kinas

One reply to “Kung Fury – hiperaktyvus specialiųjų efektų, sintezatoriaus ir nostalgijos koncentratas”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *