Fatima_Al_Qadiri_-_Asiatisch

Gimusi Senegale, užaugusi Kuveite, Niu Jorke gyvenanti multi-talento savininkė Fatima Al Qadiri kitą savaitę išleis albumą apie Aziją, pavadintą Asiatisch. Per kelis metus jį užsiaugino raumenį konceptualaus meno ringe, kuris veda ją čempionės keliu. Puikiai vertinami keli soliniai EP, darbas su Future Brown, stiprūs multimedijos projektai staigiai pavertė Fatima ypatingai sekama asmenybe muzikos pasaulyje.

Albumo konceptas yra stipriai numatytas ir apgalvotas. Kai pirmą kartą peržvelgiau albumo vizualinę išraišką, pamaniau, kad jis turėtų vadintis Chinesisch, nes viršelyje – kinų gražuolė, albumo kūriniai turi aiškias nuorodas į Kiniją – Szechuan, Loading Beijing, Shanghai Freeway ir t.t, o albumą pristatantys tekstai mirga nuo sąsąjų su Kinija. Tačiau, kaip teigia Fatima Al Qadiri, Asiatisch, būtent, vokiškas pavadinimo panaudojimas, yra atspindintis jos mintį apie albumą. Pirmiausia, jos nuomone, terminas azijietiškas – yra labai konfliktinis, nes Azija yra milžiniška, joje yra daugybė tautų, provincijų ir kultūrų. Jos nuomone, jei prisirišti prie pačio termino, Azija US ir Azija UK yra visiškai skirtingas, svetimas supratimas. Kadangi ji nekalba vokiškai, šio termino panaudojimas puikiai atsipindėjo to svetimumo supratimą, nes būtent Vokiečių kalba yra didžiosios filosofijos kalba.

Vienintelis dalykas, kurio Fatima visiškai nekontroliavo, neapgalvojo iš pat pradžių – jos muzika. Pirmiausia suformuoja, tuomet atranda priežastį, pavadinimą, vertę. Visą albumą ji sukūrė per mėnesį, nes buvo tiesiog apsėsta idėjos nupinti Vakarus ir Rytus jungiančią grime juostą, juosiančią nepažįstamą pasaulį, kuriame pati nėra buvusi, o bepažindama tik iš savo iliuzijų. Albumas atidaromas Sinéad O’Connor mandarinų koveriu Nothing Compares 2U. Neveltui. Tai buvo pirmasis kūrinys, paskatinęs Fatima sukurti būtent tokį albumą. Draugų paprašyta, ji sukūrė muziką šiam kūriniui, kuris panardino į Kinijos vizijų atradimus / potyrius, kurie baigėsi albumo formatu.

Dar prieš Asiatisch Fatima Al Qadiri stebino savo bass ambient grime mišiniu, kuris iš toli skamba kaip hangdrumo imitacija. Jos nuostabus kūrinys D-Medley, telpantis 2011 plokštelėje Genre-Specific Xperience buvo šizo-absurdiškai-stebuklingai nuspalvintas Thunder Horse Video kompanijos.

Asiatisch yra sinogrime stiliaus albumas. Ar bent jau Kode9 taip pavadino. Ar bent jau visi, kam patinka tos etiketės. Bet albumo stilius tikrai išskirtinis, kaip ir idėja. Kiek daugiau nei pusvalandžio trukmėje Fatima pateikia savo viziją į grime, ambient, bass, minimalizmo, bei ateities R&B stilistiką, kurios nesu sutikęs niekada anksčiau. Iš pirmo žvilgsnio ši paprasta muzika yra tiesiog mažiausiai įdomi. Tačiau, kai už jos stovi atlikėja, naudojanti senovės Kinijos poeziją (kūrinys Jade Stars), beieškanti kiekvienam posūkiui priežasties – nenuobodu. Asmeninis albumo favoritas – Szechuan, kerintis žemais, aidinčiais dažniais. Jo pusbrolis – Hainan Island, pasiekiantis 4/4 ritmo kalvą. Keli kūriniai albume yra pakankamai sunkūs ir reikalaujantys dėmesio, nes jei jo per mažai, jie gali pradėti erzinti – Wudang, Dragon Tattoo – tinkantys kovos menų klubo reklamoms, bei Loading Beijing ir Forbidden City – sukeliantys daugiau klausimų, nei atsakymų. Pasikartosiu, tačiau albumo eiliškumas, pateikimas yra labai įtikinantis, todėl vis detalesnis analizavimas suteikia vis daugiau potyrių.

Asiatisch – meno kūrinys, kurį reikia tyrinėti palengva ir su geru užnugariu. Tai neabejotinai vienas išskirtiniausių albumų šiais metais.

Fatime_Al_Qadiri_suruLT

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *