Vrtx_Menesio_Albumai_Lapkritis

Dalinuosi penkiais labiausiai įstrigusiais mėnesio albumais.

Max_Richter_-_From_Sleep

Max Richter

From Sleep

Apie Max Richter paskutinį kartą rašiau prieš penkis metus. Per tą laiką jis spėjo išleisti albumų, tačiau tik šiųmetinis mane visiškai pakabino. Gal labiau net ne visas albumas, o būtent kūrinys Path 5. Dėl jo aš noriu klausyti visą From Sleep. Vėl įsijungti ir laukti to momento, kai visumą užpildo aidintis niūniavimas. From Sleep yra mažesnioji versija Sleep, trunkančio aštuonis kompaktus. Man pakanka ir vienos valandos apturėti Maxą draugijoje, ramų vakarą arba ankstų rytą vairuojant. Ar bėgiojant. Visas From Sleep yra puikus modernios klasikos, barokinio stiliaus albumas neerzinantis savo konceptualumu, tačiau yra pakankamai sudėtingas būti analizuojamu ar apkalbamu. Bažnytinės ramybės sklidinas, turintis pakankamai aiškų ir vientisą kelią į ramybę, ar šiuo atveju, miegą. Puikus albumas neskubėti metų pabaigoje.    

Kelela_-_Hallucinogen

Kelela

Hallucinogen

OK, tai ne visai albumas. Bet man jis perspjovė Recondite ir Deadbeat įrašus mėnesiniame penketuke. Pusvalandžio trukmės įrašas puikiu pavadinimu iš Kelela. Contemporary rnb, they say. Negaliu teigti, šitas po-stilis mane labai jaudina. Ar pavadinimas. Visam pasauliui einant iš proto dėl FKA Twigs, Kelela meta į raundą keletą kūrinių, kurie gali būti svarstytini kaip varžovai konceptualumo ringe. A Message ir Gomenasai – fantastiniai kūriniai atlikimu, jautrumu ir prisipažinsiu, esantys labai addictive. Visas šis romantinis – badass stilius suteikia žvalumo ramybėje, jei taip galima sakyti. Muzika turi tokį tinkamą greitį, kuris limpa ir prie lovos ir prie lietaus gatvėje. You‘re my bitch tonight, but tomorrow you won‘t it be. Kontraversiškai. Iš jos lūpų.

Martin_Nonstatic_-_Granite

Martin Nonstatic

Granite

Draugai iš Lyono atsiuntė albumą paklausyti. Klasikinis ambientas, kopipeist stiliaus, kaip ir nekartą esu sakęs apie Ultimae Records leiblą, nepaisant viso prabangaus išleidimo. Martic Nonstatic yra naujas bičas scenoje iš Nyderlandų, sukūręs dar vieną panašų-į-kažką albumą. Visi kūriniai čia girdėti, jei ne pirmą kartą klausai Ultimae Records įrašų. Kol kas niekas geriau nei vadas Aes Dana ir Carbon Based Lifeforms ten nėra pavaręs. Ne kartą bandžiau per mėnesį perklausyti albumą ir jį suprasti. Tačiau atsakymo neradau – tai tik dar vienas „panoramic“ stiliaus įrašas, kur bandoma pasislėpti už gražaus paviršiaus, o ne esmės ieškojimo. Nesuprantu šio požiūrio. Ir tol kol man niekas įtikinamai nepaaiškins, kodėl turėtų būti kitaip – savo nuomonės nepakeisiu. Vienintelis neblogas:

M.E.S.H.-Piteous-Gate

M.E.S.H.

Piteos Gate

Kai galvoju apie mėgstamą muziką, galvoju apie du dalykus – jausmus ir emocijas. Emocijos sukuriamos trumpalaikėje perspektyvoje, atnešančios greitą pasitenkinimą. Sukurti jausmą – tai ilgalaikio poveikio rezultatas, kurį perteikti – ypatingai sunku. Tokio kalibro muzika priveda iki labai stiprių išgyvenimų, kuriais pasidalinti būna sunku. M.E.S.H. albumas šį mėnesį mane pakerėjo jausmu, kuris sukurtas subalansuoto chaotiškumo aplinkoje, ar aplinkai. Tai mano pirmasis labai sunkus albumas šiemet, kurį noriu klausyti bet kuriuo paros metu ir bet kokioje aplinkoje. Tai lyg narkotikas, kurį gali vartoti viešai. Tam tikru požiūriu pagal šią eksperimentiką norisi šokti, tačiau tai toks intymus darbas, pagal kurį šoku vienas. Kalbėti apie jį taip pat nelengva, nes kiekvienas susikuria ir skirtingą jausmą su juo. Vienas geriausių albumų šiemet. Ir nuostabus atradimas. 

 Joey_Badass_-_B4.Da.$$

Joey Bada$$

B4.DA.$$

Pastaruoju metu skaitinėjau naujienas apie tą Wu-tangų albumą įvairiuose puslapiuose. Viename užkliuvau už sąrašo, kuriame radau Joey Bada$$ albumą, kuris tariamas before money. Tai yra pirmas dvidešimtmečio ir wanna-be blogiuko Joey studijinis albumas. Už juokingo pavadinimo slepiasi pakankamai neblogai lyrika, kurioje jungiamos standartines Bruklino problemos – smurtas, egzistenciniai klausimai ir, akivaizdu, pinigai. Tačiau man šis albumas pasirodė išskiritinis ar daugiau įsimintas būtent iš muzikinės pusės. Tai jazz-rap, turintis pakankamai oldschoolinį skambesį, kuris grąžina į Gangstarr, Nas, Method Mann laikus. Iš septyniolikos kūrinių, kuriuos kūrė nemažai prodiuserių albumas yra labai vientisas bei įdomus klausyti. Varijuojanti nuotaika bei greitis sukuria skirtingus favoritus skirtingą dieną. Man – Belly Of The Beast ir Hazeus View yra kertiniai šiame albume. Jau buvau pasiilgęs tokio repo. Tiems, kam patinka senasis skambesys, būtinai pačekiraukinkit.       

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *