28

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – blogo skiltis, kurioje Sha:▽:Ah organizacija apžvelgia labiausiai dėmesio vertus tamsius chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.

Travis Egedy aka Pictureplane išties yra kultinė asmenybė. Dar 2009 sugalvojęs witch house pseudo-žanro pavadinimą, jau 2011 metais su savo albumu Thee Physical tapo tuo metu ant bangos buvusių post-kultūrinių judėjimų ikona. Prieš du metus Berlyne turėjau proga pakabėti su šia asmenybe, jau tuomet jis minėjau apie naujus kūrinius ir video klipą. Sunku pasakyti kodėl, bet mūsų ausis ir akis tai pasiekė tik dabar. Self Control tikrai turi daug klasikinio nerūpestingo Pictureplane vibe‘o, bet kartu yra ir daugiau apgalvotas ir atidirbtas, ko nepasakytum apie ankstesniu darbus, kurie labiau būdavo nufilmuoti art performansai.

 

Švedai Valsaland nėra eilinis post-rock kolektyvas, jų sąstatui priklauso daugiau nei 20 muzikantų: prie gitaristų ir būgnininko prisijungę pučiamųjų, styginių ir klavišinių muzikantai ir net sopranai iš Stokholmo berniuku choro. Šiais laikais sunku net patikėti, kad kiekvienas kūrinio Leka garsas buvo atskirai įrašytas pačios grupės.

 

Į šios savaitės sąrašus pateko ir kitas sunkiasvoris post-rock kolektyvas. Naujajame klipe škotai kviečia paskrajoti debesimis kartu su profesionaliais parašiutininkais. Būtent panašaus jausmo ir tikiesi, kuomet klausai Mogwai muzikos.

 

Daug strobo, spalvų ir gašlaus BDSM. Šiuos tris elementus drėgnais pirštais sumaišė Londono sintetinio pop-noir atstovai Vuvuvultures. Trys minutės pasijusti tarsi nusileidus į abejotinos reputacijos pogrindžio klubą.

 

Naujas Mirror Kisses klipas Genius yra kolaboracija tarp keturių menininkų: pačio prodiuserio, tapytojų Adrain Harris ir Brendon Hall bei viską filmavimo kamera fiksavusio Robb Payne. Kipas beveik dokumentikos stiliumi perteikia didelio formato piešinio 40 seconds before the bomb or What Is and should never be kūrybos procesą.

 

Kitas darbas sąrašuose taip pat yra labiau art instaliacija nei muzikinis klipas. TRAUMA tai testinis filmo projektas, kuris, pasak jo autorių: prodiuserio arca ir video meninko Jesse Kanda, pasakoja apie „pasąmonės pasaulyje gyvenantį kūdikį, kuris mėgsta važinėti išgėręs“. Patikėkit, vaizdai ne ką mažiau fucked-up.

 

„Turkija“ ir „gotai“ retai kartu sutinkami žodžiai, tačiau tamsioji scena egzistuoja ir Stambule, o pastarajai priklauso solidus ir vakaruose taip pat neblogai žinomas projektas She Past Away. Faktas, kad jų kūrinių žodžiai taip pat yra turkiški, prideda dar daugiau egzotikos. Vos antrasis oficialus ilgai gyvuojančio projekto klipas Asimilasyon vietomis gal atrodo naivokai, bet post-punk scenai apskritai r nereikia fancy-shmancy blizgučių.

 

Režisierius Jonathanas Turneris jaunajam norvegų prodiuseriui Pandreas suvirino siurealias metalo dykumas, kuriose kviečia pasiplaukioti žiūrovų pasąmonę.

 

Birželio mėnesį The Knife planuoja išleisti mini-albumą Shaken-Up Versions, kuriame pristatys savo klasikinių hitų perdirbtas versijas, viena iš jų yra Without You My Life Would Be Boring, kuriai Švedai prieš kelias dienas pristatė klipą. Kas seką paskutinių metų The Knife videografiją, turbūt jau žino, kad saldžių ir estetiškų vaizdų neverta tikėtis.

 

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *