14 suru

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – publikacijų ciklas, kuriame post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, witch house, beats ir post-punk video klipus.

Rašant paskutines šių Vizualinių srautų eilutes vienas artimesnių SHA:▽:AH draugų – garso ir vaizdo skulptorius FUME pristatė debiutinį penkių mėnesių darbo klipą Back to the Lost Sea. Negalėjome laukti kol ši džiugi naujiena atvės ir privalėjome ją įtraukti į šių srautų seriją. Išties, ne kiekvienas Lietuvos atlikėjas yra tiek atsidavęs savo kūrybai ir į ją įdeda tiek daug darbo ir preciziškumo.

 

Taip žavu, kai alternative r‘n‘b atlikėjai minimaliomis sąlygomis ir meilės bei atsidavimo savo muzikai dėka sugeba sukurti tokio lygio kūrinius, kuriuos r‘n‘b klestėjimo laikas galėdavo sudėlioti tik būrys profesionalių prodiuserių. FKA Twigs paskutinę savaitę pelnytai tapo kylančia šio kol kas pogrindyje esančio žanro ikona. Klipe Papi Pacify iš pirmo žvilgsnio trapi atlikėja nupiešia labai intymų, jausmingą ir drąsų savo portretą.

 

Londone gyvenantis portugalų prodiuseris Purple savo kūrybą pradėjo nuo trashinių witch house garsų. Tačiau naujas jo darbas skamba jau daug solidžiau, čia vėl galime paminėti alternative r‘n‘b .pavadinimą Aišku tamsa irgi niekur nedingo, tačiau dabar jį daug rafinuotesnė ir elegantiškesnė.

 

Kaip visada žaviai lengvi ir gaivūs londoniečiai Still Corners vasaros finale pristatė naująjį klipą Fireflies. Praėjo vos kelios savaitė, o vaizdai jau įgavo nostalgiškus atspalvius, primenančius apie taip idealizuojamą metų laką. Beje vintažinė posh estetika ir Tessa Murray jausmingas vokalas vietomis taip primena Lana del Ray, ir tai tikrai nėra blogai.

 

Future-pop projektas Parentz kviečia žiūrovą apsilankyti distopiniame vakarėlyje ir paklausyti garsų, primenančių nesantuokiniam The XX ir Fever Ray vaikui dainuojamas lopšines.

 

Apleisti pastatai, dujokaukės ir sexy gotikinės mergaitės yra dažniausiai sutinkami nuvalkiotuose ebm ar j-rock klipuose. Tad buvo labai keista, kad kažkas pasirinko šiais motyvais pavaizduoti melancholiškai ramius chillwave garsus. Rezultatas pakankamai keistas ir tuo pačiu įdomus.

 

Ak, kaip mes buvome išsiilgę gero, greito ir agresyvaus post-pankiuko. Ypač jei jis yra sustiprintas kraupoka tashinių siaubo filmų estetika. Varvinam seilę…

 

Apie artėjančią melancholišką žvarbumą mums bando papasakoti tirpstančių Islet portretų veidai.

 

Pirmasis ir turbūt vienintelis noise-pop projektas Sleigh Bells vis stipriau balansuoja prie antrojo šio žanro pavadinimo žodžio – pop. Taip pat ir naujas projekto kūrinys turi du labai skirtingus polius, ir jau kai norisi iškvėpti nusivylimo atodūsį vėl pajunti šaižių gitarų energijos banga, kuria projektas taip garsėjo debiutiniame savo darbe. Verta suteikti antrą šansą.

 

Dar vienas akį patraukiantis tautiečių darbas, šį kart gal ne visai iš tų muzikos srovių, kuriose dažniausiai plaukiojam, tačiau šiaurietiškumu dvelkianti kokybė ir mistika mus tikrai įtraukė.

Bangos Šviežia

One reply to “Vizualiniai srautai: Diving into the Lost Sea”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *