Cult_Of_Youth

Cult of Youth – tai Sean Ragon garsinių eksploracijų vaisius, išaugęs iš post punk/industrial DIY dirvos, bet iškristalizavęs šias įtakas į neofolk lyrizmo, psych energetikos bei punk dinamizmo mišinį, atliktą su nežabotu emocingumu. Ši muzika – tarsi savitas emocinis protestas abejingumui, dekadanso, romantikos ir rokenrolo pulsacijų dermė. Sacred Bones leible išleisti albumai Love Will Prevail bei Final Days sudaro įdomų naratyvą, gražiai apjungiantį grupės poetines koncepcijas.

Prieš kovo 19 dienos koncertą Vilniuje glaustai šnektelėjau su grupės įkūrėju ir lyderiu Sean apie kūrybinius/gyvenimiškus džiaugsmus bei ateities vingius. 

Kokia yra paskutinio albumo Final Days istorija? Kokią vietą šis įrašas užima jūsų diskografijos kontekste?

Albumo konceptas gimė jau įrašius visus kūrinius. Final Days – gana chaotiškas įrašas, bet tai yra jo koncepcijos dalis. Kai už kampo vyksta gana baisūs dalykai, juos tenka reflektuoti. Love Will Prevail buvo gerokai šviesesnis albumas su daugiau vilties, tačiau aplinkybės buvo kiek kitos. Jame gerokai ryškesnis buvo gamtos, organikos motyvas.

Love Will Prevail ir Final Days sukuria įdomų naratyvą, perėjimą. Ar Love Will Prevail pavadinimas – tarsi meilės protesto išraišką cinizmo ir abejingumo amžiuje?

Emocijų neskirstau tokiu principu. Optimizmas, cinizmas, meilė – tai natūralūs, žmonėms būdingi jausmai. Jie gali egzistuoti kartu, tad tai nėra priešprieša šiuo atveju.

O kokia pavadinimo istorija?

Albumo pavadinimas – eilutė iš vienos mūsų dainos (And love will prevail/And tend to their flock/And those that oppose us/Will soon be forgot/And love will prevail/Since hate was a lie/And those that oppose us….). Nelabai mėgstu tokiu principu vadinti kūrinius, bet tai buvo ypatingas atvejis, nes ta eilutė man labai svarbi ir ypatinga dėl savo dualizmo, dviprasmiškumo. Tai – tarsi priešprieša meilės kaip kūrybinės ir destruktyvios jėgos.

Gyvename gan neramiame ir chaotiškame laikmetyje. Kas tave labiausiai inspiruoja dvasiškai ir kūrybiškai pastaruoju metu?

Šiuo metu jaučiuosi labai ypatingai ir esu labai laimingas, nes vedžiau žmogų, su kuriuo kartu esu jau daug metų. Tad mane šiuo metu labiausiai skatina ir inspiruoja bendros ateities kūrimas, tas jausmas, kai esi kartu, kai gyveni ne tik sau. Na visi šie gražūs dalykai. Beto, dar labai daug inspiracijos suteikia turavimas, naujos erdvės, vietos, nauji gyvenimiški potyriai.

Kokie buvo įdomiausi tūravimo taškai?

Įsimylėjau Budapeštą. Labai patiko Praha.

Cult of Youth evoliucionavo iš solo projekto į pilną grupę. Ar nesukėlė papildomų įššūkių šis pokytis?

Jis buvo gana keistas. Nors dalį dalykų man pavykdavo padaryti vienam, jų nelabai buvo įmanoma perkelti į sceną. Dabar Cult of Youth funkciouoja kaip gyvas projektas. O sunkiausia turbūt buvo rasti tinkamus žmones.

Koks bus sekantis posūkis tavo kūrybiniame kelyje?

Kurį laiką turuosime Europoje, tada grįšime namo į JAV. Tada prasidės darbai prie naujo albumo, kuris turėtų išeiti kitais metais.

Kaip jis skambės?

Net neįsivaizduoju.

Cult of Youth ir Pindrops gyvai kultūros bare Kablys kovo 19 dieną.

Bangos Interviu

One reply to “Mini interviu su Cult of Youth”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *