Conforce_-_Kinetic_Image

Ateinantį pirmadienį [lapkričio 18] pasirodys trečias Conforce albumas Kinetic Image. Projekto autorius Boris Bunnik šiemet grojo Lietuvoje. Bet jūs jau esate skaitę interviu, tad olando nuopelnų ilgai nepristatinėsiu.

Conforce_-_Kinetic_Image_cds

64 minutes trunkantis albumas yra visiškai kitoks, nei prieš tai buvęs Escapism [2011]. Anas man asocijavosi su gyvybe šaltame mašinų pasaulyje. Ir nepaisant to, kaip nejaukiai beatrodytų pilkų dangoraižių peizažas – giliuose „miesto“ užkampiuose galėjai atrasti šviesą. Kinetic Image kur kas šaltesnis. Evoliucijos atžvilgiu tai absoliučiai kitas laikotarpis. Kaip pro sukąstus T-800 dantis pasakytų Arnoldas: „po sprogimo mašinos ėmė dominuoti ir patys tapo gyvybės forma“. Čia žymiai abstraktesnė atmosfera, todėl nepašoksi kaip per Shadows of the Invisible. Šiuo požiūriu albumas yra artimesnis debiutiniam Conforce darbui Machine Conspiracy [2010]. Tačiau išjudina kitaip. Kur kas gilesniame lygmeny.

 

Gabalų pavadinimai čia – kaip iš sci-fi filmo. Paskaitykit patys: Excess Mortality, Spatiotemporal, Semantic Field, Formerly Programmed Decisions, Anti-adaptive State. Kūrinių seka – kaip griežtai nuoseklioje Umberto Eco novelėje, atmosfera – kaip klaustrofobiškiausiame Kubricko filme, atskirų detalių grožis – neišpasakytas. Albumas – labai vienalytis. Nes ponas Bunnik, koks bebūtų jaunas, ne iš tų kompozitorių, kurių gali klausytis po vieną gabalą. Jo kūriniai – ištisi pasauliai. Čia, bliamba, gilintis reikia!

 

Štai taip kosmiškai atrodys projekcijos Conforce turo metu:

 

 

Kurdamas Kinetic Image Borisas stengėsi atsiriboti nuo visų įtakų ir „pakilti virš“ kitų savo įrašų. Ką gi, kaip sakydavo senoliai, nuo vilko ant meškos. Bėgo nuo detroito – pakliuvo pas Basic Channel [1993] ir Monolake [2003]. Ir tai toli gražu nėra priekaištai dėl plagiato.

Boris_Bunnik
štai taip atrodo moderniųjų laikų genijus

 

Patiks tiems, kam patinka Quantec, DeepChord ir truputi Autechre.

 

P.S. Jei kabliuoja – taip pat rekomenduoju savaitę vėliau [2013-11-25] pasirodysiantį to paties Boriso Bunniko Blue Hour EP. Šįkart po Hexagon slapyvardžiu. Dar abstraktesnė atmosfera su melodingomis ambient linijomis.

Hexagon_-_Blue_Hour_EP

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *