arovane_-_ve_palor

2004-tų vasarą pasirodė paskutinis Arovane albumas Lilies. Simboliška, kad paskutinis kūrinys plokštelėje vadinosi Good Bye Forever. Nuo to laiko Arovane nieko neišleido. Svarumo dėlei turėčiau pasakyti, kad Lilies be jokių abejonių įeitų į mano visų laikų albumų top 10.

 

Netikėtai šiemet gegužę, po 9 metų pertraukos, Uwe Zahn – Arovane projekto įkūrėjas ir vienintelis narys – pareiškė, kad spalio 8 dieną n5MD leidykloje pasirodys naujas Arovane albumas Ve Palor.

Klausausi jo jau savaitę, kasdien. Kaskart patinka vis labiau. Iš pradžių buvo šioks toks nusivylimas, kad Uwe pasirinko „ne tą“ kryptį. Jei jūs, kaip ir aš, labiau mėgot melodingus City Centre Offices išleistus albumus (Tides [2000], Lilies [2004]), nei pasirodžiusius po DIN vėliava kiek šaltesnius ir mechaniškus (Atol Scrap [2000], Icol Diston [2002]) – ko gero, pasijusite panašiai. Bet tik iš pradžių.

Ve Palor primena pereinamąjį Autechre laikotarpį, t.y. fazę tarp ambientinių albumų (Incunabula [1993], Amber [1994], Tri Repetae [1995]) ir tų kietų, bekompromisinių darbų, kur aš jau (beveik) nieko nesupratau (Draft 7.30 [2003], Untitled [2005]).

Skirtumas tik tas, kad Arovane nepažengia tiek daug į priekį, kaip Autechre. Todėl kompiuterinių ritmų/krebždesių pynė – labiau organiška, įsiklausius joje įmanoma išpinti/iššifruoti melodiją ir atrasti šiltus atspalvius. Ir ačiū jam už tai. Antraip bijau, jog albumas galėtų tapti nelabai (dažnai) klausomas. Šiuo atžvilgiu man patinka plokštelės vidurys, kuris yra melodingesnis ir labiau accessibleCleiy, Ccale Eqou, Gniddt ir ypatingai Leptr.

Lengva pastebėti, kad su gabalų pavadinimais Uwe irgi padirdėjo. Nesu tikras, ar kornų kalba jie ką nors reiškia (greičiausiai tiesiog cat typing), bet šiuo požiūriu Arovane vėl gi priartėjo prie Aphex Twin ir tų pačių Autechre.

Todėl tik dar kartą noriu pasidžiaugti, kad Uwe ne tiek daug „evoliucianavo“, kiek Brown/Booth duetas. Ko gero, šiuo metu esu tame pačiame laiptelyje, kaip ir vokietis. Albume matau daug gražių dalykų ir su kiekvienu pasiklausymu sugebu atrasti vis naujų (ko vis dar negalėčiau pasakyti apie Exai). Šiuo atžvilgiu Arovane net perspjauna taip pat šiuometinį puikų Boards of Canada darbą Tomorrow’s Harwest. O jei trumpiau – Ve Palor yra vienas geriausių šiemet išleistų albumų.

Vėl gi, veteranai grįžta.

Bangos Šviežia

One reply to “Arovane po 9 metų pertraukos”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *